تبلیغات
نور حقیقت - اعتقادات مذهبی مؤثرترین ابزار برای کاهش مصرف آب

اعتقادات مذهبی مؤثرترین ابزار برای کاهش مصرف آب

نویسنده :ramin h
تاریخ:پنجشنبه 3 فروردین 1391-09:19 ب.ظ

مدیرعامل آبفای کاشان عنوان کرد
اعتقادات مذهبی مؤثرترین ابزار برای کاهش مصرف آب

خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کاشان گفت: اعتقادات مذهبی و باور مردم مؤثرترین ابزار برای کاهش مصرف و جلوگیری از هدررفت آب است.

خبرگزاری فارس: اعتقادات مذهبی مؤثرترین ابزار برای کاهش مصرف آب

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، ابوالفضل صدرائیه ظهر امروز به مناسبت سوم فروردین روز جهانی آب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پیشینه کهن مردم شهرستان کاشان در زمینه‌های فرهنگی، مذهبی و اعتقادی سبب شده تا آب در منطقه کاشان از قداست خاصی برخوردار باشد.

وی با بیان اینکه اگر رویکردهای فرهنگی و اجتماعی با باورهای اعتقادی و مذهبی مردم پیوند خورد می‌تواند پیامدهای مثبتی را به دنبال داشته باشد افزود: اعتقادات مذهبی و باور مردم مؤثرترین ابزار برای کاهش مصرف و جلوگیری از هدررفت آب است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کاشان تصریح کرد: شرکت‌ آبفای کاشان تهدیدهای ناشی از بحران‌های خشکسالی اخیر منطقه کاشان را تبدیل به فرصتی برای مقابله با بحران‌های احتمالی شدیدتر از بحران‌های اخیر کرده ‌است.

وی، توجه به مدیریت مصرف در شرایط خشکسالی و محدودیت منابع آب را حائز اهمیت خواند و گفت: برای رسیدن به اهداف سند چشم‌انداز 20 ساله باید برنامه‌های مدون و راهکارهای راهگشایی برای تأمین و مصرف آب داشت.

صدرائیه، در عین حال بر مدیریت مصرف همراه و موازی با مدیریت تأمین آب تأکید و اضافه کرد: برای ایجاد این مدیریت در شرکت آب و فاضلاب باید برنامه‌ریزی مدونی داشت تا بتوان ضمن حفظ ذخیره منابع آب جوابگوی مصرف روزانه نیز بود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کاشان با اشاره به نگاه کاشانی‌ها به آب به عنوان عنصر و المان معماری یادآور شد: در حوض‌خانه‌ بناهای تاریخی شهرستان کاشان و آران و بیدگل و در باغ تاریخی فین کاشان به آب به عنوان یک عنصر معماری توجه شده است‌.

وی متذکر شد: دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل دارای 11 شهر زیر مجموعه با حدود 120‌ هزار مشترک است و حدود  400 ‌هزار نفر جمعیت زیر پوشش شرکت آب و فاضلاب کاشان است‌.

سوم فروردین هر سال، روز جهانی آب نامگذاری شده و به همین مناسبت امسال روز جهانی آب به نام«آب و امنیت غذایی»نامگذاری شده است که در مناطق مختلف جهان از جمله در کشور ما آئین‌هایی برگزار می‌شود. 

انتهای پیام/خ۲۰