تبلیغات
نور حقیقت - صف‌های طویل مسافران نوروزی برای دوغ محلی سرایان

صف‌های طویل مسافران نوروزی برای دوغ محلی سرایان

نویسنده :ramin h
تاریخ:پنجشنبه 3 فروردین 1391-09:18 ب.ظ

خراسان جنوبی نگین کویر ایران
صف‌های طویل مسافران نوروزی برای دوغ محلی سرایان

خبرگزاری فارس: دوغ محلی و چای آتشی عشایر سرایان با استقبال بالای مسافران همراه شده به طوری که در برخی ساعات روز شاهد صف‌های طویلی در جلوی چادرهای عشایری هستیم.

خبرگزاری فارس: صف‌های طویل مسافران نوروزی برای دوغ محلی سرایان

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند برپایی سیاه چادر عشایری در کنار نمایشگاه صنایع دستی شهر سرایان با استقبال خوب مردم شهر و مسافران نوروزی مواجه شده است.

بازدیدکنندگان از سیاه چادر از نزدیک با رسم و رسومات کامل یک زندگی عشایری آشنا می‌شوند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی خراسان جنوبی در حاشیه بازدید از این چادرهای عشایری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: در محل سیاه چادر هر روز نان محلی پخت می‌شود و تهیه لبنیات و ارائه دوغ محلی، چای آتشی و آب جوش آتشی به صورت رایگان از دیگر برنامه‌های جانبی در محل سیاه چادر عشایری است.

محمد رضایی تصریح کرد: پخت غذاهای محلی در محل سیاه چادر نیز انجام می‌شود و از بازدید‌کنندگان پذیرایی صورت می‌گیرد.

وی در زمینه برنامه‌های ستاد تسهیلات نوروزی استان اظهار داشت: ستاد دائمی سفر در کل کشور و در استان‌ها از جمله خراسان جنوبی تشکیل شده و جلساتی برای هماهنگی نیز داشته‌اند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی خراسان جنوبی نکته مهم در بحث سفرهای نوروزی را عدم افزایش نرخ‌ها در واحدهای اقامتی و پذیرایی دانست و افزود: در ایام نوروز تیم نظارتی ویژه‌ای را برای نظارت تمام واحدها داریم و با هماهنگی دستگاه‌های مربوطه مانند هلال احمر، نیروی انتظامی و میراث فرهنگی اکیپ نظارتی به صورت سرزده از مکان‌های اقامتی و پذیرایی مسافران نوروزی بازدید می‌کنند.

انتهای پیام/خ۲۰