تبلیغات
نور حقیقت - مسئولان قوا مباحث را تریبونی نکنند

مسئولان قوا مباحث را تریبونی نکنند

نویسنده :ramin h
تاریخ:جمعه 26 اسفند 1390-09:23 ب.ظ

امام جمعه قم:
مسئولان قوا مباحث را تریبونی نکنند

خبرگزاری فارس: امام جمعه قم با تاکید بر اینکه مسئولان باید در رفع مشکلات مردم تلاش بیشتری داشته باشند گفت: اختلافات، مناقشات و مباحث درون قوا را به تریبون‌ها نکشید.

خبرگزاری فارس: مسئولان قوا مباحث را تریبونی نکنند

به گزارش خبرگزاری فارس از قم حجت‌الاسلام سیدمحمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم با اشاره به فرا رسیدن عید سعید نوروز گفت: ایرانیان باستانی‌ترین عید خود را در مقدس‌ترین مکان‌ها و بهترین‌ مکان‌ها نظیر مکه مکرمه، کربلا، نجف، مشهد مقدس و حرم حضرت معصومه برگزار می‌کنند و در سفره عید ایرانیان، قرآن کریم بالاترین و والاترین جایگاه را دارد.

وی با اشاره به اهمیت رعایت حدود الهی در برگزاری مراسم‌های جشن و شادی تاکید کرد: ملت مراقب هستند که عید خود را به گناه آلوده نکرده و جامعه را نیز از آسیب‌های گناه حفظ کنند.

امام جمعه قم ضرورت بهره‌گیری از فرصت نوروز برای تحول را مورد تاکید قرار داد و ادامه داد: نوروز فرصت بسیار مناسبی است که اهل قلم و سخنرانان نسبت به تبیین معارف اهل بیت اقدام کنند.

این مسئول معاد محوری در امور، تحول در ارتباط با خدا و تحول در فرهنگ انتظار را مورد توجه قرار داد و افزود: این ایام فرصت مناسبی است که مردم بیشتر با امام عصر (عج) آشنا شده و روحیه انتظار در آنان تقویت شود.

سعیدی تصریح کرد: تحول در ارتباط با دیگران، توجه بیشتر به قرآن کریم، تحول به سوی زندگی با نشاط و پرهیز از خرافات از دیگر نکات مهمی است که در این ایام باید مورد توجه قرار گیرد.

وی تحول و حرکت پرشتاب به سوی آرمان‌های انقلاب اسلامی را مورد تاکید قرار داد و افزود: باید ضمن بازنگری نسبت به اهداف انقلاب اسلامی، برکات آن را تشریح کرده و در راه حفظ نظام، زنده نگه داشتن یاد، نام و رهنمودهای امام راحل اهتمام داشته باشیم.

امام جمعه قم قدردانی و شکر نعمت ولایت فقیه را ضروری دانست و اضافه کرد: پس از امام راحل نظام اسلامی با رهبری آیت‌الله خامنه‌ای به حرکت رو به رشد خود با قدرت و صلابت ادامه داده و ما باید شکرگزار این نعمت باشیم.

این مسئول با تقدیر از تلاش‌های قوای سه‌گانه تاکید کرد: ملت ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی همواره در طول 33 سال حماسه‌آفرینی کرد.

سعیدی با اشاره به اینکه مردم ایران امروز به الگویی برای ملل منطقه و دنیا تبدیل شده‌اند ابراز داشت: مدال پر افتخار منتظر واقعی امام عصر(عج) در عصر غیبت زیبنده شما مردم ایران است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور گسترده و آگاهانه ملت ایران در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حضور آگاهانه در انتخابات سیلی محکمی به مستکبران و بیگانگان بود.

امام جمعه قم افزود: ملت ایران ثابت کرد که در راه دفاع از ارزش‌های اسلامی ثابت قدم و مصمم است و تلاش می‌کند که انقلاب ایران اسلامی را به انقلاب جهانی حضرت مهدی(عج) پیوند دهد.

این مسئول با اشاره به اینکه مسئولان باید قدردان نظام اسلامی و مردم باشند گفت: از هر حرکت که سبب ضربه زدن به نظام می‌شود باید پرهیز شود.

سعیدی با تاکید بر اینکه مسئولان باید در رفع مشکلات مردم تلاش بیشتری داشته باشند خاطر نشان کرد: اختلافات، مناقشات و مباحثات درون قوا را به تریبون‌ها نکشید.

وی با تقدیر از اقدامات صورت گرفته در استان قم به دلیل توجه به نقاط محروم متذکر شد: از استاندار قم به دلیل توجه به نقاط محروم و حضور در محله‌های حاشیه‌ای شهر قم تقدیر می‌کنم.

امام جمعه قم با اشاره به اینکه شهر قم در ایام نوروز میزبان زائران و مسافران از اقصی نقاط کشور است اذعان داشت: پیشاپیش نوروز را تبریک گفته و امیدواریم که شرایط میزبانی مطلوبی در شهر قم فراهم شود.

انتهای پیام/ن10/د1000